hisimLogo
Yüksek Kalitede Raylı Sistemler Mühendislik Çözümleri

MÜHENDİSLİK VE EĞİTİM HİZMETLERİ

Raylı sistem tasarımının amacı, yatırımın en kısa sürede geri dönüşünü sağlayan ve uzun yıllar işletmecinin ihtiyaçlarını karşılayan tamamıyla bütünleşik bir sistemin ortaya konulmasıdır. Tasarımda her bir bileşen dikkatle seçilmeli ve tüm alt sistemler birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmalıdır.

HI-SIM gelişmiş araçları ve kapsamlı deneyimini kullanarak gereksinimleri karşılayan ve standartlara uygun pratik çözümlere yönelik tasarımlar geliştirmektedir. Müşterilerimizin riskleri yönetmelerinde, maliyetleri kontrol etmelerinde ve yolcularına emniyetli, güvenilir ve verimli raylı sistemler ile hizmet etmelerinde destek vermekteyiz. Hizmetlerimiz planlama, ön ve final tasarım, şartname yazımı, satın alma stratejisinin belirlenmesi, teklif değerlendirme ve tasarım gözden geçirmeyi kapsamaktadır.

RAYLI SİSTEM MÜHENDİSLİĞİNDE MÜKEMMELLİK

Biz özellikle raylı sistemler mühendisliği konusuna yoğunlaşmış bir ekibiz. Elektromekanik sistemler konusunda, bilhassa cer gücü sistemi, katener sistemi, sinyalizasyon sistemleri ve raylı sistem araç konularındaki uzmanlığımız ile müşterilerimize raylı ulaşım sistemlerinin planlamasında destek vermekte ve mühendislik hizmetleri sağlamaktayız.

Tecrübemiz tüm raylı ulaşım sistemlerini kapsamaktadır: troleybüs, tramvay, havaray, hafif metro, metro sistemleri ve ana hat demiryolu uygulamaları.

Sahadan gelen tecrübemiz ve akademik geçmişimizin birleşimi müşterilerimiz için önemli bir kazanç sağlamaktadır. Müşterilerimiz gerek yeni bir sistem projesinde gerekse mevcut bir sistemde gerçekleştirilecek bir iyileştirme/yenileme projesinde bizimle çalıştıkları zaman ihtiyaçlarının ve beklentilerinin tamamen karşılanacağını bilmektedirler.

HI-SIM Teknoloji’nin kurucu ortakları ve ekibi birçok raylı sistemin planlama, tasarım ve geliştirme sürecinde bulunmuştur. HI-SIM ekibi arasında Ulusal Demiryolu Sinyalizasyon Projesi’nde yürütücülük yapmış ve sinyalizasyonun kalbini oluşturan anklaşman gibi sistemlerin geliştirilmesinde bizzat rol almış kişiler yer almaktadır. Bu bağlamda sinyalizasyon sistemlerinin tasarlanması, geliştirilmesi, incelenmesi ve bu konularda danışmanlık verilmesi konularında hizmetler verebilmekteyiz.

HI-SIM aynı zamanda SCADA ve Otomasyon konularında uzman bir ekibi bünyesinde barındırmakta olup İTÜ Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü öğretim görevlilerinden de destek alarak bu konularda sistem tasarımı ve/veya danışmanlık hizmetleri verebilmektedir.

EĞİTİM HİZMETLERİ & BİLGİ PAYLAŞIMI

HI-SIM bünyesinde yer alan akademik personeller ve de sektörde bir çok projede rol almış çalışanları sayesinde yerli ve yabancı uzmanlara cer gücü ve sinyalizasyon sistemleri üzerine eğitimler ve danışmanlık verebilmektedir. Eğitim paketlerimiz müşteri firmanın talep ve ihtiyacına göre şekillenebilmekte olup bunlar ile kısıtlı olmamakla birlikte şu ana başlıkları içermektedir:

1. Raylı Sistem Temel Sinyalizasyon Eğitimi
2. Raylı Sistem Uygulamalı Sinyalizasyon Eğitimi
3. Raylı Sistem Hareket Simülasyonu Eğitimi
4. Raylı Sistem Cer Gücü Simülasyonu Eğitimi

HI-SIM gerçek projelerden edindiği tecrübelerden yola çıkarak sektörde, çalıştığı alanlarda karşılaşılan sorunları ve sunulan çözüm yaklaşımlarını incelediği bir çok makale ve bildiriye yazarlık yapmakta ve farklı ortamlarda sunumlar gerçekleştirierek bu konularda bilgi paylaşımı yaparak sektörde farkındalığın artmasına yardımcı olmaktadır. Raylı sistemlerle ilgili makale ve bildirilerimiz YAYINLARIMIZ sayfasında verilmiştir.

HI-SIM | Hi-SimuX | Raylı Sistem Simülasyon Paketi | Cer Gücü | Tren Operasyonları

Pratik & Güçlü Simülatör | Raylı Sistemler İçin Öncü Danışmanlık Hizmetleri 

HI-SIM Teknoloji Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.

www.hisim.com.tr
Adres: Reşitpaşa Mah. Katar Cad. İTÜ Arı Teknokent 3 Sit. No:4/B105 34469 Sarıyer – Istanbul
E-Posta: info@hisim.com.tr