• Reşitpaşa Mah. Katar Cad. İTÜ Arı Teknokent 3 Sit. No:4/B110 34469 Sarıyer – Istanbul

GENEL MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Raylı sistem tasarımının amacı, yatırımın en kısa sürede geri dönüşünü sağlayan ve uzun yıllar işletmecinin ihtiyaçlarını karşılayan tamamıyla bütünleşik bir raylı sistemin ortaya konulmasıdır. Tasarımda her bir bileşen dikkatle seçilmeli ve tüm alt sistemler birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmalıdır.

HI-SIM gelişmiş araçları ve kapsamlı deneyimini kullanarak gereksinimleri karşılayan ve standartlara uygun pratik çözümleri yönelik tasarımlar geliştirmektedir. Müşterilerimizin riskleri yönetmelerinde, maliyetleri kontrol etmelerinde, ve yolcularına güvenle, güvenilir ve verimli raylı sistemler ile hizmet etmelerinde destek vermekteyiz. Hizmetlerimiz planlama, ön ve final tasarım, şartname yazımı, satınalma stratejesinin belirlenmesi, teklif değerlendirme ve tasarım gözden geçirmeyi kapsamaktadır.

HI-SIM bir çok ulaşım planlama ve değerlendirmesi, fizibilite çalışmaları ve alternatif analizleri konusunda deneyime sahiptir. Farklı teknolojiler, sabit tesisler, araçlar ve destek sistemleri açısından fizibilite seviyesinde gerekli olan mühendislik çalışmalarını gerçekleştirebilmekteyiz.

Ulaşım sektöründe süregelen teknolojik ve işletmesel değişiklikleri de dikkate alarak uygulanabilir çözümler üretmekteyiz. Toplu ulaşım sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile iyi bir ulaşım sisteminin iyi bir planlama ile geliştiğini biliyoruz. Sahadan gelen tecrübemiz ve geçmişimiz müşterilerimiz için önemli bir kazanç sağlamaktadır.

HI-SIM yetkili kurum ve planlama ofislerine uygun teknolojik seçimlerin bulunmasında yardımcı olmaktadır. Bir çok farklı modun teknolojik değerlendirme çalışmasına destek sağlayabilmekteyiz;

  • Konvansiyonel otobüs ,
  • Metrobüs,
  • Klavuzlanmış otomatik ulaşım sistemleri
  • Troleybüs
  • Havaray
  • Tramvay,
  • Hafif metro,
  • Metro,
  • Ana hat demiryolu

Müşterilerimizin gelecekteki beklentilerini de karşılayacak en uygun ulaşım sisteminin seçilmesinde yardımcı olmaktayız.

HI-SIM ekibi arasında Ulusal Demiryolu Sinyalizasyon Projesi’nde yürütücülük yapmış ve sinyalizasyonun kalbini oluşturan anklaşman gibi sistemlerin geliştirilmesinde bizzat rol almış kişiler yer almaktadır. Bu bağlamda sinyalizasyon sistemlerinin tasarlanması, geliştirilmesi, incelenmesi ve bu konularda danışmanlık verilmesi konularında hizmetler verebilmekteyiz.

HI-SIM SCADA ve Otomasyon konularında uzman bir ekibi bünyesinde barındırmakta olup İTÜ Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü öğretim görevlilerinden de destek alarak bu konularda sistem tasarımı ve/veya danışmanlık hizmetleri verebilmektedir.